Останній яничар
 • Жанр: Мелодрама
 • Рік: 2015
 • Кількість серій: 250 серій
 • Прем’єра: 12 січня 2015 року («Росія-1»)

Останній яничар

Син турецького посла Мустафи, Гюльхан, зачарований козачкою з прикордонного загону. Він наказує вірному слузі, яничарові Альтану, викрасти Марисю. Але Альтан і Марися закохуються одне в одного, вирішують втекти і сховатися від усіх – і від турків, і від козаків.

Підручні Гюльхана наздоганяють втікачів: Альтана скидають з кручі, а Марисю беруть в полон. Козаки теж шукають Марисю, особливо завзятий закоханий в неї Єрмолай.

Гюльхан, переслідуючи Марисю, готовий позбутися вагітної дружини Зулейки. За спробу врятувати її він вбиває Звіздаря, але Зулейку так і не знаходить. Залишається в живих і Альтан.

Козаки, зібравши необхідну суму, викуповують Марисю з полону. Вона переконана, що Альтан причетний до її викрадення, і просить Єрмолая вбити його. Непорозуміння незабаром вирішуються, але тут виявляється, що Альтан вважає себе останнім на землі яничаром – він має намір дотримуватися целібату.

Мустафа намагається влаштувати весілля Гюльхана з Айгуль, дочкою свого давнього друга Башкурта. Але думки Гюльхана зайняті полюванням за Марисею і пошуками Зулейки. Йому доповідають, що вона вбита, проте це не так. Їй несподівано допомагає Тимофій Сорока – вони разом добираються до Туреччини.

Турецький султан Селім IV, двоюрідний брат Мустафи, стурбований пошуком спадкоємця. Його єдиного сина Іскендера вважають неповноцінним, і спадкоємцем престолу стає племінник султана Гюльхан.

Тим часом Мустафа починає пошук своєї давньої коханої, російської дівчини. Альтан, не знаючи про те, що він позашлюбний син Мустафи, знаходить нового господаря, купця Кулешова. Той планує торгувати з Туреччиною і бере з собою в поїздку Альтана в якості охоронця і Марисю, яка граитме роль його дружини. Альтан навчав Марисю яничарського мистецтва, і та домовляється з ним про поєдинок – якщо коханий програє їй, то відмовиться від клятви яничара. Марися хитрістю виграє. Пригнічений цим, яничар йде від Кулешова, поселяється один на дикому березі моря і влаштовує облави на контрабандистів.

Молодий турецький аристократ Умар-паша дізнається про позашлюбного сина Мустафи. Люди Умара знаходять Альтана і привозять до палацу. Альтан вражений звісткою і розривається між почуттям обов’язку перед батьківщиною і перед батьком. Але Мустафа любить безпутного Гюльхана сліпою батьківською любов’ю.

Башкурт, що став ворогом Мустафи, хоче видати Айгуль за Альтана. Але Айгуль досі закохана в Гюльхана, вона має намір допомогти йому завоювати престол і плете інтриги проти Альтана.

Вагітна Зулейка постає перед султаном і звинувачує Гюльхана в спробі вбити її. Поява Зулейки плутає всі карти і Умару, і Айгуль, і сестрі султана Деніз-ефенді, яка потай сама мріє зайняти престол. Вони підкуповують придворних лікарів, які дають висновок: син Зулейки не від Гюльхана, вона блудниця і заслуговує на смерть. Альтан рятує Зулейку з в’язниці і відправляє в будинок Кулешова, де як і раніше живе Марися. Від Зулейки вона дізнається, що Альтан – при дворі, його хочуть зробити султаном і одружити на Айгуль. У чоловічому одязі Марися відправляється в будинок Мустафи, і той приставляє “Григорія” слугою до Гюльхана. Разом вони з’являються при дворі, де Марися-Григорій стає вихователем Іскендера. Вона розуміє, що хлопчик добрий і розумний і стане прекрасним правителем.

Альтан одразу впізнав Марисю, але і Умар провідав, що “Григорій” – жінка і у неї роман з Альтаном. Заради неї Альтан відрікається від спадщини, радить султану зробити спадкоємцем Іскендера і йде з палацу. Він чекає Марисю в умовленому місці, але її схопили і кинули до в’язниці люди Умара. Гюльхан торжествує і … вимагає знайти Марисю.

Інтриги навколо спадкоємця турецького престолу – Зулейка все-таки народила дитину Гюльхана – триватимуть, як і драматична історія Альтана, який розривається між обов’язком і любов’ю. Єрмолай, який прибув до Туреччини в якості охоронця російського представництва, включиться в сутичку за серце Марисі. І результат цієї битви люблячих сердець заздалегідь передбачити неможливо …

 • Режисер: Олександр Мохов, Антон Гойда, Валерій Ібрагімов
 • Продюсер: Валентин Опалєв
 • Оператор: Костянтин Чумаков, Денис Чернишов
 • У ролях: Олександр Суворов, Зоряна Марченко, Ігор Петренко, Теона Дольникова, Тарас Цимбалюк, Артем Алексєєв, Дар'я Єгорова, Армен Джигарханян, Юрій Бєляєв, Юрій Гребельник, Галина Безрук, Олеся Жураковська, Анатолій Хостікоєв, Олексій Тритенко, Володимир Гладкий, Андрій Ісаєнко, Наталія Корецька, Ліна Будник, Тетяна Ігнашкіна, Анатолій Сомик, Роман Бабак, Ігор Кузьменко, Артем Мяус, Анна Сагайдачна, Олександр Мохов, Софія Письман, Сергій Векслер, Віктор Сарайкін, Валентина Лосовський, Олексій Дмитрієв
 • Автор сценарію: Наталія Козловська, Ірина Меркіна
 • Композитор: Володимир Матецький, Леонід Гуткін, Євген Зайцев
 • Художник: Геннадій Махонін, Віталій Ясько, Володимир Павлюх, Володимир Євсиков
Інше проекти