Новини

Влада Веревко: Завжди мріяла зіграти оперативницю

16 Січня 2022
{{ item.title }}

Сімнадцятого січня на телеканалі «Інтер» виходить в ефір гостросюжетний серіал «Провінціал». Повним циклом виробництва 24-серійного іронічного детективу займалася «Кінокомпанія «Київтелефільм».

Режисером-постановником виступив Сергій Щербин.

А одну із ключових ролей у серіалі виконала актриса Влада Веревко.

Нашим журналістам вдалося зустрітися з нею під час зйомок та поговорити про роботу над новою картиною.

Усі подробиці – далі у матеріалі.

– Владо, розкажіть трохи про персонажа, якого Ви граєте у серіалі «Провінціал».

– У цій картині я виконую роль старшого лейтенанта Олени Старобельської. За сценарієм моя героїня займається питаннями судмедекспертизи і базами даних. Вона розумна і досить приваблива зовні (що мені дуже імпонує), наділена гарним почуттям гумору, часом буває саркастичною і навіть цинічною, але при цьому все одно залишається дуже людяною. Принаймні, мені дуже хотілося б, щоб вона вийшла саме такою.

Мені здається, Олена добре вписується у цю веселу чоловічу компанію оперативників, із якими їй доводиться працювати. У їхньому колективі навіть виникає певний любовний трикутник, оскільки вона закохана у головного героя, а до неї намагається залицятися зовсім інший персонаж – капітан Єлістратов.

Зізнатись чесно, я завжди мріяла зіграти поліцейського чи слідчого, і тому дуже рада, що моя перша кіноробота на Батьківщині виявилася саме такою.

– Ви згадали про те, що Ваша героїня має добре почуття гумору. Чи правильно я розумію, що іронія проходить наскрізною ниткою через всю сценарну історію?

– Так. У нас чудовий сценарій і я дійсно дуже пораділа, прочитавши його. Адже незважаючи на те, що і в Росії, і в Україні дуже люблять подібні детективні сюжети, сценаристам не завжди вдається розбавити такі складні кримінальні історії такою великою порцією гарного гумору. У нашому випадку все вдало склалося. І, гадаю, глядачі це оцінять.

– Якими були Ваші перші емоції, коли дізналися, що Вас затвердили на цю роль, враховуючи, що давно мріяли зіграти такого персонажа?

– Чесно кажучи, я спочатку не повірила в це. Все сталося дуже швидко і до того ж, я в цей період мала відлітати в Лос-Анджелес. Коли мені повідомили про затвердження, я вже мала квиток на літак. Більше того, я спочатку дуже сумнівалася, що моя кандидатура підійде (оскільки я репатріант і тільки-но повернулася в країну) і була впевнена, що ця роль дістанеться більш медійній актрисі. Тому, почувши таку новину, перебувала в приємному шоці і була дуже рада, що в мене повірили. Потрапити одразу в такий колектив, на такий продакшн і в картину з таким сценарієм – це приголомшлива нагода для мене, як для актриси, і, звичайно ж, шикарний досвід.

– Як готувалися до зйомок у цій картині?

– Оскільки мій персонаж практично не задіяний в екшн-епізодах, моя підготовка здебільшого полягала у вивченні матеріалу та перегляді великої кількості наших та зарубіжних серіалів цього жанру. Мені це було необхідно для розуміння лексикону, специфіки поведінки та того, якими характерами можуть бути наділені герої.

– З режисером-постановником Сергієм Щербиним, наскільки я розумію, до роботи над цим проектом Ви не були знайомі?

– Так, правильно. Але напередодні зйомок, дізнавшись, що саме він режисуватиме картину, я переглянула проекти, над якими він раніше працював і, потрапивши на майданчик, вже більш-менш розуміла, з ким мені випала можливість співпрацювати. І хочу сказати, що рада тому, що у моїй фільмографії буде рядок з його прізвищем.

До речі, мені також пощастило з оператором-постановником – Антоном Вербиним. Пригадую навіть, прийшовши на пробний макіяж, наші дівчата з грим-департаменту сказали мені, що давно хотіли попрацювати з ним, оскільки він дуже гарно знімає жіночі портрети.

– З колегами вдалося порозумітися? Як працювалося у чоловічому колективі?

– Чудово! За аналогією «Д’Артаньян і три мушкетери», хлопці говорили, що я у них – Д’Артаньянка (Сміється, – Ред.). У нас склалися добрі дружні стосунки. Я дуже вдячна кожному з них за те, що вони добре прийняли мене до свого колективу і з розумінням поставилися до того, що я новачок на нашому кіноринку. Я не новачок у роботі за кордоном, але тут, на Батьківщині, це мій перший такий досвід роботи і про таких партнерів, напевно, можна було тільки мріяти. Хлопці виявилися дуже веселими, душевними. Я була щаслива працювати з ними.

– А як Вам загалом працювалося зі знімальною групою?

– Якщо чесно, мені навіть не хотілося їхати після закінчення знімального процесу. Було бажання працювати з цими людьми ще й ще. Це дуже злагоджений колектив, всі дуже добрі, легкі у спілкуванні, з добрим почуттям гумору люди, які готові завжди прийти на допомогу.

Мені було настільки комфортно працювати з ними, що я навіть у напружені знімальні дні ніколи не відчувала себе втомленою чи «вижатою». У мене створювалося враження, що я навпаки підзаряджаюсь на майданчику.

– На цьому етапі Вашого творчого шляху акторська професія для Вас – це що?

– Ця професія все життя (не тільки на нинішньому етапі) – це моя пристрасть, яка десь перетинається з моїм призначенням. Я з трьох років на сцені і навіть отримуючи психологічну спортивну освіту, продовжувала брати участь у КВК, театральних гуртках, постановках тощо. А пізніше, вирушаючи за кордон, точно знала, що наступним етапом буде навчання суто за акторським спрямуванням. І саме цим і займалася потім багато років у Канаді та Америці. І, повернувшись на Батьківщину (вже з напрацьованим резюме), була готова одразу в бій (Сміється, – Ред.).

– У ході нашої бесіди Ви неодноразово згадували про везіння. На Ваш погляд, великі значущі проекти в акторській кар’єрі з’являються, в тому числі, завдяки удачі і тому, що ти опинився в потрібний час у потрібному місці, чи це завжди якась винагорода за попередні труди?

– Я думаю, що це якийсь мікс складових. Дійсно, успіх у нашій професії відіграє велику роль і, сто відсотків, важливо опинитися в потрібному місці в потрібний час, але при цьому ти все одно повинен бути готовий будь-якої миті скористатися шансом, що тобі надається. Талановитих акторів з гарною підготовкою та напрацьованим портфоліо дуже багато і, якщо ти з якихось причин не готовий використовувати дану можливість, твоє місце займе хтось інший. Тому тут все має просто збігтися: і твоя професійна підготовка, і внутрішня готовність, і рівень твого таланту, і бажання людей (що ухвалюють рішення щодо затвердження чи не затвердження тебе на цю роль) запросити тебе взяти участь у створенні нової картини.

– Є думка, що якщо ти провалив проби, то, швидше за все, це просто не твоя роль або ж ти до неї поки не готовий, але при цьому істинно твоя – тебе обов’язково дочекається. Ви погоджуєтеся з цим твердженням?

– Чесно кажучи, не знаю. Мені треба подумати над цим… Якщо ми говоримо про якісь театральні постановки, які ставляться в багатьох країнах світу, то, напевно, так, це ролі не одного, а багатьох акторів і рано чи пізно ти все ж таки можеш досягти бажаного. Але у випадку з кіно ситуація дещо інша. Адже не можна зняти один фільм з різними акторами. І, якщо ти втратив свій шанс, то це вже необоротний процес.

У мене ось після прочитання нашого сценарію одразу склалося враження, що Олена – це я. Навіть зараз мурашки по шкірі від цієї думки… Вона жартує і загалом поводиться так, як це роблю я в реальному житті. І розуміючи, що мені буде легко втілити цей образ, наділити героїню якимись своїми якостями та пропустити її історію через себе, я тоді навіть подумала, що буде дуже прикро не отримати цієї ролі…

– Під час роботи над тим чи іншим персонажем завжди має підключатись це справжнє «Я» до нього?

– Я вважаю, що будь-якого персонажа можна і потрібно наділяти якимись своїми особистими «фішечками», якостями, думками. Тому що таким чином він розростається в тобі, стає цілісним і виходить набагато глибшим, ніж коли ти повністю абстрагуєшся і граєш його так, ніби у вас з ним немає нічого спільного.

***

Нагадаємо, зйомки серіалу «Провінціал» проходили навесні-літом 2021 року у Києві та Київській області. Ключові ролі у картині виконують: Олексій Морозов, Олександр Пашков, Оскар Кучера, Дмитро Шевченко, Олександр Наумов, Юлія Юрченко, Влада Веревко, Анатоль Фон-Філандра, Микола Боклан та ін.

Детальніше про акторський ансамбль та знімальний процес також можна прочитати в матеріалах:

«Перестрілки, гонитви і бійки: «Київтелефільм» продовжує зйомки серіалу «Провінціал»

«Провінціал»: Про масштаби декорацій, сценарії та акторський ансамбль»

«Зйомки серіалу «Провінціал»: Про роботу творчої групи»

Юлія Юрченко : Мені цікаво все, що стосується моєї професії

Олексій Морозов про роль в серіалі «Провінціал»: Такого персонажа я грав уперше

Оскар Кучера: Успішність – це зовсім не ноша

Олександр Пашков: Професія у мене завжди на першому місці

___________________

«Провінціал»

***

24 серії

Кримінальна мелодрама

2021г.

***

Автор сценарію: Георгій Конн

Режисер-постановник: Сергій Щербин

Оператор-постановник: Антон Вербин

Художник-постановник: Олександр Уколов

Художник з костюмів: Тетяна Зубарєва

Художник з гриму: Ірина Бойцова

Директор знімальної групи: Артем Суліга

Виконавчий продюсер: Павло Карван

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Читайте також