Новини

Вадим Андрєєв: Кіно – це свято

1 Вересня 2021
{{ item.title }}

Знімальна група «Кінокомпанії «Київтелефільм» завершила роботу над 16-серійною мелодрамою «Грім серед ясного неба». Зараз картина знаходиться на етапі постпродакшну. Її вихід в ефір очікується восени поточного року на телеканалі «Україна».

Одну з ролей в серіалі виконав відомий актор театру, кіно і дубляжу Вадим Андрєєв.

Нашим журналістам вдалося зустрітися з іменитим артистом під час зйомок і поговорити з ним про роботу в новому проекті.

Детальніше – далі в матеріалі.

Про персонажа

У серіалі «Грім серед ясного неба» глядачі побачать Вадима Андрєєва в ролі Михайла Котова – успішного бізнесмена, батька одного з головних героїв. Цей персонаж – знакова фігура картини, адже саме його історія життя стає відправною точкою для подальшого розвитку сюжету.

Згідно зі сценарієм Михайло дізнається шокуючу новину. Лікар повідомляє чоловікові, що він важко хворий і шанси на одужання невеликі. Звістка застає героя зненацька і в якийсь момент, здається, вибиває ґрунт у нього з-під ніг. Проте новий поворот долі і відгомони минулого допомагають йому зібрати усю волю в кулак, постаратися виправити минулі помилки і переосмислити власне життя.

За словами Вадима Андрєєва, ця роль хоч і невелика, але для нього, як для актора, дуже цікава. Передусім, обставинами, в лещатах яких опиняється його герой.

«Чим хороша ця роль?.. Мій персонаж знає, що йому залишається жити лічені дні. Йому треба багато що встигнути, проявити мужність і тверезість розуму – що він і робить. Грати людину, яка опинилася в такій ситуації, дуже цікаво»., – говорить артист.

Про партнерів

Компанію в кадрі йому складуть такі відомі актори, як Марія Климова, Кирило Дицевич і, власне, сам режисер-постановник картини – Олександр Мохов, персонаж якого за сюжетом доводиться Михайлу Котову давнім другом.

Також в серіалі «Грім серед ясного неба» глядачі побачать його творчий тандем з іменитою колегою – актрисою Ларисою Удовиченко.

«Ми з Ларисочкою із задоволенням грали ці сцени. Ми з нею дуже давно знайомі і дружимо. Просто довгий час не знімалися (у спільних проектах, – Ред.). Нам було дуже приємно попрацювати разом в кадрі. На жаль, не багато, але прямо в задоволення попрацювали», – ділиться враженнями Вадим Андрєєв, додаючи, що, на його думку, їх загальні сцени в серіалі вийшли дуже пронизливими.

Про робочу атмосферу

Артист тепло відгукається про атмосферу, що панувала під час знімального процесу, і окремо зупиняється на роботі режисера. Говорить, на майданчику у Олександра Мохова все дуже позитивно. І, незважаючи на досить велику виробку, він вселяє в усю групу заряд оптимізму і бадьорості.

«Здається, його усі люблять, обожнюють. Режисер-душа», -зазначає він.

До того ж, підкреслює Вадим Андрєєв, для нього, як для актора, був важливий сам підхід режисера до роботи. Признається – іноді «побоюється» зніматися в проектах, що режисуються колегами-акторами. Оскільки трапляється, що вони, можливо і не навмисно, але намагаються нав’язати свою манеру гри, спираючись суто на власну органіку.

«Чому побоююся? Тому що побоюєшся (особливо у хороших акторів), що він почне показувати, як би він зіграв, почне заганяти тебе у свій малюнок (ролі, – Ред.)… Були моменти, коли я з цим стикався. Мені це дуже заважало…», – розповідає артист.

У випадку ж з проектом «Грім серед ясного неба» ці побоювання не справдалися. Більше того, говорить він, було приємно знову зіткнутися з такою формою взаємодії режисера з акторами.

«Я просто трохи відвик саме від такої акторської режисури. У Саші це є. Це чудово, коли він дає тобі цікаві ходи. Не нав’язує, як би він це зіграв, а саме пропонує тобі якийсь цікавий акторський хід. Приємно було це відчути. Це було властиво режисерам «старої школи». Я знімаюся з 78-го року минулого століття і неначе звідти повернувся. Це дуже здорово…», – ділиться Вадим Андрєєв.

Про підхід до роботи

Говорячи в цілому про акторську професію і роботу на майданчику, артист відмічає – украй не любить непрофесіоналізм і дилетантизм.

«Це може мене і дратувати, і навіть іноді гнів викликати, з чим я борюся. А так, в принципі, останні роки мені дуже затишно, я вже став міцним ремісником, знаю свою «кухню», своє ремесло і отримую від цього задоволення. Тому для мене головне, щоб мені не заважали. А ось, як у випадку з Сашею – приємно, коли ще і допомагають. Це так рідко буває. Але в основному чекаєш, щоб тобі не заважали, а давали працювати. Хоча, як правило, у мене так і виходить. Мені щастило останні роки із проектами. Теж зазвичай і атмосфера хороша, і партнери. Іноді щось вигадуємо, імпровізуємо…», – розповідає він, ще раз підкреслюючи важливість настроїв, що панують на майданчику під час зйомок.

«Головне, щоб була позитивна, творча і легка атмосфера. Я не люблю, коли на майданчику кіно знімають так, ніби вугілля розвантажують. Ну, так важко (все йде, – Ред.), з такою захмарною серйозністю. І ось усю групу навантажить, і сам навантажився і все в дусі – «ми знімаємо щось геніальне». Як правило, нічого геніального не виходить (з цього, – Ред.). Всім важко, якась гнітюча атмосфера. Ось цього я не люблю. Я люблю, щоб було свято. Кіно – свято. І знімати потрібно якось весело, невимушено», – резюмує артист.

***

Нагадаємо, виробництвом серіалу «Грім серед ясного неба» «Кінокомпанія «Київтелефільм» займається на замовлення телеканалу «Україна». Зйомки 16-серійної мелодрами завершились в серпні поточного року. Картина знімалась в Києві і Київській області.

Про знімальний процес і акторський ансамбль серіалу читайте в матеріалах:

Олександр Мохов про проект «Грім серед ясного неба»: У нас чудовий акторський склад,

Денис Корабльов: «В серіалі «Грім серед ясного неба» буде відображена уся палітра життя»,

Катерина Семенова: В компанії знімальної групи «Київтелефільма» почуваю себе як вдома.

________________________________________

«Грім серед ясного неба»

***

16 серій

Мелодрама

2021 р.

***

Автори сценарію: Олена Арбузова, Анна Арбузова

Режисер-постановник: Олександр Мохов

Оператор-постановник: Андрій Шкір

Художник-постановник: Віталій Шаматієнко

Художник з костюмів: Ганна Крупницька

Художник з гриму: Олена Дубина

Лінійний продюсер: Артем Суліга

Виконавчий продюсер: Павло Карван

Продюсери ТРК «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

 

 

 

Читайте також