Новини

Олександр Нікітін: Чим складніша і незрозуміліша роль, тим вона цікавіша

4 Грудня 2021
{{ item.title }}

Знімальна група «Кінокомпанії «Київтелефільм» на чолі з режисером-постановником Сергієм Щербиним завершила роботу над 16-серійною мелодрамою «Я заберу твою сім’ю». Наразі картина знаходиться на етапі постпродакшну і незабаром вийде на екрани в ефірі телеканалу «Україна».

Одну з головних ролей у серіалі виконав відомий актор Олександр Нікітін.

Цього разу глядачі побачать артиста у ролі заможного бізнесмена Михайла Агапова. За сюжетом чоловік рятує головну героїню від самогубства. Проте натомість пропонує їй вплутатися в не менш небезпечну авантюру – проникнути в якості нової співробітниці в компанію його давнього ворога та конкурента, якого він має намір розорити.

Нашим журналістам вдалося зустрітися з актором під час зйомок та поговорити з ним про роль у новому проекті.

Усі подробиці – далі у матеріалі.

– Олександре, чим для Вас була цікава робота над роллю в серіалі «Я заберу твою сім’ю»?

– Працюючи над тією чи іншою роллю, завжди цікаво, коли в житті персонажа відбувається якийсь злам та кардинальні зміни, на тлі яких він теж змінюється. У цій картині такою знаковою подією стає його зустріч із головною героїнею.

Знайомство з нею повністю змінило його життя: щось у ньому налагодилося, щось погіршилося, щось загострилося… І було дуже цікаво все це пробудувати.

– Ви частково відповіли на це питання, але, якщо все ж таки говорити більш глобально, цікава роль – це яка? І чи обов’язково вона має бути головною?

– Ні, вона не обов’язково має бути головною. Роль цікава, передусім, коли у сюжетній лінії персонажа присутні непередбачувані повороти, історія передбачає душевні переживання героя, з ним відбуваються якісь перипетії, які призводять до його трансформації. Одним словом – коли є що грати. І грати – не впряму.

Також мені подобається, коли в сценарії є екшн, хоча не можу сказати, що це обов’язковий критерій. У картині, про яку ми говоримо, такі епізоди будуть, наприклад. У ній взагалі багато всього намішано: і екшн, і трагедія, і елементи комедії присутні. І це дуже цікаво.

В цілому ж, чим складніша і чим незрозуміліша і заплутаніша роль, тим вона цікавіша. Ми ж, актори, всі – свого роду, мазохісти. Нам що складніше, то краще (Усміхається, – Ред.).

– Неодноразово зустрічала висловлювання Ваших колег про те, що особисті внутрішні переживання самого актора можуть бути свого роду паливом та інструментом, що допомагає йому в роботі. Ви погоджуєтеся з цією думкою?

– Мені здається, це дуже індивідуально. Кожен освоює своє ремесло по-своєму і в кожного творця та професіонала свої інструменти, які він використовує у роботі.

Я, наприклад, не просто до кожної ролі, а й до кожного епізоду підходжу як до окремої історії, яка пишеться з чистого аркуша. Перед кожною сценою я «порожній», умовно кажучи. І наповнююся якраз у процесі її розгадування, розуміння, що в ній відбувається, як змінюється мій персонаж, яким він має бути на початку, а яким у фіналі…

– Якщо говорити загалом про професію, що, на Ваш погляд, на сьогоднішній день включає в себе поняття: «бути хорошим актором»?

– Акторська професія дуже залежна та оцінки щодо неї дуже суб’єктивні. Немає такого, щоб якийсь актор подобався абсолютно всім. Одній категорії глядачів, для яких ми власне і працюємо, подобається, наприклад, Аль Пачіно, а іншій – Роберт Де Ніро. Хоча вони обоє – генії… Тому тут однозначної відповіді бути не може.

– Що для Вас є важливим у роботі з режисером?

– Режисер пробудовує всю картину – він бачить, від чого необхідно починати вести розповідь і чим її закінчувати. Ми ж, актори, у цій ситуації – його інструмент для вираження тієї чи іншої історії. Тому у нас має бути абсолютна довіра до цієї людини та розуміння того, що вона хоче побачити в результаті.

З огляду на це, ми можемо пропонувати йому свої варіанти того, як у тій чи іншій ситуації можна щось виразити, зробити яскравіше і т.д. Якщо це «потрапляє в скарбничку» – тобто збігається з баченням режисера, ми це робимо. Якщо ні – ми маємо з легкістю відмовитися від цієї ідеї та продовжувати займатися своєю роботою.

На майданчику актор та режисер мають працювати у тандемі. І чим він міцніший, тим краще для самої ролі, тим цікавіша та зручніша ця співпраця.

– Наскільки Ви вимогливі до себе та колег під час роботи на знімальному майданчику?

– Я дуже вимогливий до себе, а що стосується колег з акторського цеху та загалом знімальної групи, то в їхню роботу я намагаюся ніколи не втручатися. Це професіонали, які займаються своєю справою.

На мою думку, взагалі у всьому треба починати з себе. Навіть якщо тобі щось незрозуміло в роботі з колегами і виникають якісь питання, потрібно спочатку спробувати подивитися на ситуацію під іншим кутом.

– Як спрацювались із колегами за проектом «Я заберу твою сім’ю»?

– Добре спрацювалися абсолютно з усіма. Адже без цього ніяк. Це ж колеги. Всі дуже різні і в цьому їхня чарівність. Було цікаво. Як може бути інакше?

 – По-різному буває… Мені, наприклад, доводилося зустрічати висловлювання акторів, які казали, що іноді стосунки можуть бути настільки напружені між партнерами, що їм простіше зіграти з червоним хрестиком на стіні…

– Я завжди з повагою ставлюся до своїх партнерів. Тому зі свого боку можу сказати, що з червоним хрестиком, можливо, й легше зіграти, але з партнером це завжди буде в сто разів цікавіше.

– Який післясмак залишився від роботи над проектом?

– Ви знаєте, іноді буває – закінчився проект, а в думках: “І, слава Богу”. В даному випадку, навпаки, було якось сумно від того, що зйомки вийшли на фінішну пряму, і думалося: “Може, ще шістнадцять серій знімемо?” (Усміхається, – Ред.).

Ми всі дуже потоваришували за час роботи. У нас була чудова команда, без винятків: і режисер, і актори, і вся знімальна група. Та я навіть із водієм потоваришував (Посміхається, – Ред.). Усі чудові люди, професіонали своєї справи. У такому оточенні завжди приємно працювати.

– Які сенси, на Вашу думку, транслює серіал «Я заберу твою сім’ю»?

– Все, що зустрічається на нашому шляху – не випадково. Потрібно лише розпізнати це, зрозуміти, прийняти та пропустити через себе.

***

Нагадаємо, зйомки 16-серійної мелодрами «Я заберу твою сім’ю» проходили цієї осені у Києві та Київській області. Повним циклом виробництва картини «Кінокомпанія «Київтелефільм» займається на замовлення телеканалу «Україна». Її прем’єра запланована на першу половину грудня цього року.

Детальніше про знімальний процес та акторський ансамбль серіалу можна також прочитати в матеріалі:

Сергій Щербин про проект «Я заберу твою сімю»: Перед нами стоїть складне, але цікаве завдання

__________________________

«Я заберу твою сім’ю»

***

16 серій

Мелодрама

2021 р.

***

Автор сценарію: Яна Романенко

Режисер-постановник: Сергій Щербин

Оператор-постановник: Антон Вербин

Художник-постановник: Олександр Уколов

Художник  по костюмах: Тетяна Зубарєва

Художник по гриму: Ірина Бойцова

Директор знімальної групи: Артем Суліга

Виконавчий продюсер: Павло Карван

Продюсери ТРК «Україна»: Ірина Черняк, Вікторія Корогод

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

 

 

Читайте також