Новини

Марія Климова: Мені подобається грати стервозних героїнь

4 Листопада 2021
{{ item.title }}

Команда постпродакшну «Кінокомпанії «Київтелефільм» продовжує роботу з виробництва 16-серійної мелодрами «Грім серед ясного неба». Зйомки картини проходили влітку поточного року в Києві і Київській області. А її прем’єра відбудеться в першій половині листопада на телеканалі «Україна».

Одну з ключових жіночих ролей у серіалі виконала відома актриса театру і кіно Марія Климова.

Нашим журналістам вдалося зустрітися з нею під час зйомок і поговорити про роботу в новому проекті.

Усі подробиці – далі в матеріалі.

– Марія, чим для Вас є акторська діяльність?

– Ви знаєте, я так скажу – те, що я не можу жити без своєї професії – це вже, напевно, діагноз. Мені складно уявити, що її немає в моєму житті. І, зізнатися, коли був строгий карантин, було геть жахливо і важко. Це як наркотик, без якого ти вже не можеш.

– Кожна нова роль – це що: виклик, можливості, або щось інше?

– Це можливості. Завжди ж хочеться чогось нового. І кожен проект дає шанс для якихось нових творчих проявів.

– На підставі чого Ви, як правило, приймаєте рішення щодо зйомок у тому або іншому проекті?

– В цьому питанні я в першу чергу відштовхуюся від сценарію, а також від того, чи цікава мені героїня і чи є що грати. Коли сюжетна лінія персонажа занадто рівна – це нецікаво. Інша справа, коли йому властиві якісь емоційні сплески, внутрішні переживання. Тоді тобі цікаво працювати над цим матеріалом, а глядачеві надалі – спостерігати за перипетіями, що відбуваються з твоєю героїнею.

Ну і, звичайно ж, важливо, хто режисує картину, який продакшн займається її виробництвом. З «Київтелефільмом», наприклад, я працюю вже не перший рік, і мені тут дуже комфортно.

– Серед героїнь, ролі яких Ви виконували, немало стервозних жінок…

– Так, здебільшого так і є. У мене такий типаж. Але їх дуже цікаво грати. До того ж, мені здається, глядачам навіть цікавіше спостерігати за такими персонажами. Співчувають і співпереживають, безумовно, позитивним героям, але, в той же час, з великим інтересом стежать за негативними. Тому що у них аж така…

-… емоційна синусоїда?

– Так-так.

– І не знаєш, чого від них чекати…

– Саме так! І це цікавіше грати. Хоча в моїй фільмографії є і позитивні героїні. Так, їх значно менше, ніж ось таких стервозин, здатних чинити всякого роду капості, але тим не менше…

– Як Ви налаштовуєтеся внутрішньо на ту чи іншу роль?

– До того як вийти на майданчик, я продумую, якою може бути моя героїня, що їй властиве, а що ні. Також наділяю її якимись своїми якостями. Оскільки вважаю, що це неминуче, і від себе все одно не втекти.

– Чим цікава героїня, роль якої Ви виконуєте в серіалі «Грім серед ясного неба»?

– Моя героїня дійсно дуже цікава. Вона за своєю суттю дуже легка на підйом, але при цьому знаходиться в постійному пошуку. Це жінка, якій хочеться любові, яка не може жити без чоловіка.

По сюжету вона закохується в афериста, якого перетворює на такого – Джеймса Бонда, як то кажуть. Проте пізніше з’ясовує, що він її просто використав. І ці життєві перипетії викликають у неї дуже цікаві реакції, внутрішні переживання, за якими, думаю, буде цікаво спостерігати.

– З ким з колег-акторів глядачі цього разу побачать Вас на екрані?

– Мій головний партнер в цьому проекті – Льоша Тритенко. Ми з ним вже працювали разом під час зйомок іншої картини, проте сюжетні лінії наших персонажів тоді практично не перетиналися, і ми не були з ним зовсім близькими партнерами.

У цьому ж серіалі у наших героїв романтична лінія, тому у нас дуже багато загальних сцен і взаємодій в кадрі. З ним було дуже легко і весело. Він приголомшливий партнер.

– Що Ви вкладаєте в ці поняття? Якими якостями має бути наділений партнер, щоб з ним комфортно працювалося на знімальному майданчику?

– Це людина, яка думає не лише про себе, але і про свого партнера, – про те, щоб йому теж було комфортно. Адже є актори, які, умовно кажучи, не помічають нікого навкруги і працюють самі по собі. Їм ніхто не потрібний і іноді навіть складається враження, що їх воля – вони б самі за усіх все зіграли. Дивишся на них, а у них «скляне» око, вони ніби тебе не бачать. І ось в подібних випадках дуже складно працювати – ти ніби в стіну граєш.

А коли партнер тебе чує, якось підлаштовується під тебе, а ти – автоматично під нього, то і робота йде зовсім по-іншому. Це усе досить складно пояснити словами, оскільки ця взаємодія відбувається на якомусь емоційно-енергетичному рівні.

– А у випадку з режисером?

– Те ж саме – треба бути на одній хвилі з людиною. Адже буває так, що він сам по собі непоганий режисер і дуже точно все пояснює, але ти не можеш потрапити на його хвилю, ви не співпадаєте… А це дуже важливо.

– Як працювалося з Олександром Моховим – режисером-постановником картини «Грім серед ясного неба»?

– Саша, окрім того, що режисер, – ще і актор. Тому під час роботи, бачачи по-акторськи, він не лише дуже правильно розповідає тобі про персонажа, але і показує, як той може взаємодіяти з іншими героями. Тобто він не просто говорить: «Стань сюди, підійди на цю точку», – але ще і демонструє, як і що краще зробити.

Причому, іноді це усе відбувається дуже весело. Оскільки він показує не лише те, як можуть поводитися герої-чоловіки, але і жіночі персонажі. Як, наприклад, героїня взаємодіє з чоловіком в той або інший момент і так далі (Посміхається, – Ред.).

Так, ти можеш це приймати або не приймати, сперечатися стосовно чогось, але, тим не менше, повторюся, він завжди все розповість, пояснить і покаже. І це чудово!

– Який післясмак залишився від роботи над цим проектом?

– Ви знаєте, коли закінчується проект, завжди якось шкода розлучатися з усіма. Як я вже говорила, я не один раз працювала з «Київтелефільмом», і мені дуже подобається ця компанія. Тут настільки душевні, теплі, відкриті люди… Мені дуже легко працювалося на майданчику: і з режисером, і з партнерами, і з усією командою. І тому в останні знімальні дні хотілося просто подовжити це задоволення.

***

Нагадаємо, виробництвом серіалу «Грім серед ясного неба» «Кінокомпанія «Київтелефільм» займається на замовлення телеканалу «Україна». Зйомки 16-серійної мелодрами завершились в серпні поточного року. Картина знімалась в Києві і Київській області.

Про знімальний процес і акторський ансамбль серіалу читайте в матеріалах:

Олександр Мохов про проект «Грім серед ясного неба»: У нас чудовий акторський склад

Денис Корабльов: «В серіалі «Грім серед ясного неба» буде відображена уся палітра життя»

Катерина Семенова: В компанії знімальної групи «Київтелефільма» почуваю себе як вдома

Вадим Андрєєв : Кіно – це свято

________________________________________

 «Грім серед ясного неба»

***

16 серій

Мелодрама

2021 р.

***

Автори сценарію: Олена Арбузова, Анна Арбузова

Режисер-постановник: Олександр Мохов

Оператор-постановник: Андрій Шкір

Художник-постановник: Віталій Шаматієнко

Художник з костюмів: Ганна Крупницька

Художник з гриму: Олена Дубина

Лінійний продюсер: Артем Суліга

Виконавчий продюсер: Павло Карван

Продюсери ТРК «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Читайте також