Новини

Ксенія Лук’янчикова: Я з трепетом ставлюсь до кожної своєї героїні

9 Липня 2021
{{ item.title }}

Команда постпродакшну «Кінокомпанії «Київтелефільм» завершила роботу над 4-серійною мелодрамою «З почуття обов’язку». За словами творців серіалу, його прем’єра відбудеться найближчим часом на телеканалі «Україна» і порадує глядачів неординарним захопливим сюжетом.

Режисером-постановником картини виступив Олександр Ітигілов. А одну з ключових ролей в ній виконала відома актриса Ксенія Лук’ячикова.

Нашим журналістам вдалося зустрітися з нею під час знімального періоду і поговорити про роботу в новому проєкті.

Усі подробиці – далі в матеріалі.

Про підхід до роботи

– Я дуже трепетно ставлюсь до кожної своєї героїні, незалежно від проекту. Ми усі розуміємо, що існує певна градація: є велике якісне кіно, є кіно рангом трохи нижче. Але, як би то не було, завдання актора – зробити з будь-якого наданого йому матеріалу «цукерку». І не має значення, задіяний він в цьому проекті в одній сцені, в декількох епізодах чи залучений до нього на цілий рік.

Це і є робота актора над роллю, про яку писав К. С. Станіславський. І це дуже цікавий процес. Адже ти надягаєш на себе «шкіру» іншої людини, приміряєш на себе її життя.

Про персонажа

– В проєкті «З почуття обов’язку» у мене досить велика і при цьому цілком зрозуміла арка ролі – від повної безрозсудності в діях моєї героїні до усвідомлення нею, що вона здійснює дикі вчинки і час, нарешті, дорослішати і починати працювати над собою.

Свєта (так звуть мого персонажа) виросла без матері. Це завжди накладає свій відбиток… До того ж, їй бракує батьківської уваги. А його роман з молодою коханою, яка годиться їй в сестри, наносить їй певного роду травму і штовхає на чергові бездумні витівки.

У неї своя правда, якою вона керується в житті. Їй властива величезна кількість негативних проявів. Але зрештою, хай і після низки жахливих помилок, вона все ж приходить до точки просвітлення і прощення. І це найголовніше.

Про сенси

– Я не засуджую свою героїню за здійснювані нею вчинки. Адже, як мовиться, немає поганих і хороших. Є люди з різним життєвим досвідом, багажем і набором якостей, на підставі яких вони і приймають ті або інші рішення.

Щоб до кінця зрозуміти іншу людину, її почуття і переживання, необхідно пройти її шлях цілком і в її ж «черевиках». Нам це непідвладно. Тому ніхто з нас не має права когось за щось засуджувати. Ми можемо лише розмірковувати про ту або іншу проблему в цілому, а ось судити кожного з нас має право тільки Бог. І це, мабуть, той меседж, який би мені хотілося донести до глядача через історію свого персонажа.

А також нагадати про те, що завжди треба вірити – для усіх нас, що ходять по землі, у цьому світі уготовано щастя. Проте не варто за ним постійно гнатися. Необхідно навчитися приймати те, що відбувається тут і зараз, хоч це іноді непросто, а також бути в діалозі з самим собою. Не звинувачувати оточення в усіх своїх бідах, а шукати відповіді, в першу чергу, усередині себе. Тільки так, незважаючи на постійну боротьбу правого і лівого плеча, будучи людиною розумною, ти почнеш йти вірною дорогою по життю.

Про акторський ансамбль

– Під час зйомок серіалу на нашому майданчику панувала легка, світла атмосфера. Здавалося, усі розуміють один одного з півслова, а іноді – і з півпогляду.

До того ж, у нас склалися дуже дружні взаємостосунки усередині акторського колективу. На цьому проєкті зібралися дуже талановиті артисти: Марина Митрофанова, Соня Ардова, її мама – Анна Ардова, Кирило Дицевич. Це люди, які чують, розуміють своїх партнерів, що завжди вкрай важливо в роботі.

Окрім того, що ми проводили багато часу разом на майданчику, ми також збиралися компанією після змін. Дивилися фільми, розмовляли. Тобто упродовж усього знімального періоду наша команда була єдиним організмом.

Про роботу з режисером

– Я дуже вдячна колегам за роботу. А також – режисерові, який давав повну свободу дій. Це дуже цінно, коли є такий контакт, коли тобі не доводиться діяти винятково під диктовку, не маючи можливості привнести до тієї чи іншої сцени щось своє.

Так, актори – це свого роду глина, з якої постійно щось ліплять. Проте при цьому важливо, щоб в процесі роботи тебе теж чули і відгукувалися, коли ти щось пропонуєш. Сан Санич якраз з числа тих режисерів, які чують і якому ти теж сліпо довіряєш.

Можливість озвучити своє бачення, спільне обговорення робочих моментів відразу перетворюють ситуацію навкруги. Тому що саме з цього і починається творчість. І їй було місце на нашому майданчику, навіть незважаючи на швидкий темп зйомок. Була можливість зрозуміти свого персонажа, що ти, як актор, повинен робити, щоб проживати його історію, а не бути просто розмовляючою головою в кадрі.

Про критику і похвалу

– Що ж до вашого питання стосовно того, наскільки важливим для артиста є схвалення його роботи режисером, то я скажу так – мені здається, треба уміти правильно сприймати як зауваження, так і похвалу. Я абсолютно об’єктивно відношуся до критики. І свого часу, коли доводилося її чути, – розуміла просто, що над чимось ще треба попрацювати.

Коли ж мене хвалять, я починаю трохи ніяковіти. Проте, вважаю, що для акторів дуже важливо чути слова схвалення на свою адресу. Адже уся наша професія виткана, у тому числі, з постійних сумнівів і переживань. Тому похвала завжди розливається медом по душі. І в такі моменти ти ще більше розкриваєшся, як артист. Розумієш, що тебе приймають, ти рухаєшся в правильному напрямі.

***

Нагадаємо, виробництвом 4-серійної мелодрами «З почуття обов’язку» «Кінокомпанія «Київтелефільм» займалася за замовленням телеканалу «Україна». Зйомки серіалу проходили в Києві і Київській області.

Детальніше про проєкт також можна прочитати в інтерв’ю з виконавцями ключових ролей в серіалі – акторами Мариною Митрофановою, Кирилом Дицевичем і Анною Ардовою.

________________________________

«З почуття обов’язку»

***

4 серії

Мелодрама

2021г.

***

Автор сценарію: Ніна Абрикосова

Режисер-постановник: Олександр Ітигілов

Оператор-постановник: Андрій Шкір

Художник-постановник: Віталій Шаматієнко

Художник з костюмів: Анна Крупницька

Художник з гриму: Олена Дубина

Лінійний продюсер: Артем Суліга

Виконавчі продюсери: Павло Карван, Світлана Карван

Продюсери ТРК «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Читайте також