Новини

«Врятувати Віру»: Як проходять зйомки серіалу

16 Квітня 2021
{{ item.title }}

Знімальна група «Кінокомпанії «Київтелефільм» під керівництвом режисера-постановника Олександра Ітигілова продовжує зйомки 16-серійної детективної мелодрами «Врятувати Віру». Виробництво серіалу, прем’єру якого заплановано на травень поточного року, здійснюється на замовлення телеканалу «Україна». Сценарій картини сповнений неочікуваних сюжетних поворотів, порушує гостросоціальні теми та безперечно потішить глядацьку аудиторію своїм зірковим складом.

Про сценарій

У центрі сюжету опиняється молода жінка Віра, роль якої виконує відома акторка  Олена Веліканова. Життя її героїні – талановитого затребуваного лікаря та люблячої дружини і мами – у лічені дні перетворюється на поле битви за правду, безпеку та збереження сім’ї.

Намагаючись з’ясувати обставини смерті сестри, вона – принципова правдолюбка – потрапляє у вир злочинних подій і в якийсь момент сама опиняється на лаві підсудних.

Масла у вогонь додають суперечки з чоловіком, у ролі якого постане популярний актор Олексій Зубков. Його персонаж дізнається невідомі йому до цього подробиці  минулого своєї дружини і під тиском емоцій втрачає до неї будь-яку довіру. Чим вправно намагається скористатися нова знайома подружжя – адвокат на ім’я Ельза, в образі якої глядачі побачать знамениту акторку Юлію Такшину.

«Мені дуже подобається роль, яку я виконую в цьому серіалі. Мій персонаж досить неоднозначний. З одного боку, це, начебто, історія жінки, що здійснює погані вчинки і намагається увести чоловіка з сім’ї. А з іншого – історія глибоко нещасної жінки, що опинилася в полоні своїх почуттів і не здатної їх опанувати. Це завжди цікаво аналізувати. Адже ми, як правило, судимо подібні ситуації, виходячи з однієї точки зору: що це погано. Але ніколи не заглядаємо в душу людині. Моя героїня якраз дає можливість мені це зробити », – ділиться подробицями актриса.

Про сенси

Крім романтичної лінії, в серіалі порушуються також важливі соціальні теми.  Зокрема, за словами другого режисера проєкту Тетяни Улько, це питання професійної порядності, загальнолюдських цінностей, а також відносин батьків і дітей.

«Це доволі повчальна історія, яка вкотре доводить те, що батьки мають любити всіх своїх дітей однаково. Можливо, кожного по-своєму, проте в жодному разі не так, що когось – більше, когось – менше. Оскільки такий розподіл врешті ні до чого гарного не призводить… », – додає в розмові з нашими журналістами актриса Наталя Батрак, яка виконує в картині «Врятувати Віру» роль мами головної героїні.

За її словами, історія, яку незабаром побачать глядачі, дуже життєва. І, хоч і ґрунтується на жахливій драмі, все одно дарує надію на краще. Демонструє, що вихід є навіть із найскладніших ситуацій.

«Вона вчить, що ніколи не можна зневірятися… Що необхідно жити мирно, любити один одного, допомагати та підтримувати своїх рідних і близьких…», – відзначає акторка.

Про технічні моменти

Над створенням картини знімальна група працює вже протягом двох місяців. За цей час команда встигла опанувати величезний пласт роботи. Завдань додали і погодні умови. Зйомки розпочалися в період рясних лютневих снігопадів. Тому із весняною відлигою перед художнім цехом автоматично постало питання відтворення зимового екстер’єру в кадрі. Як наслідок для зйомок епізодів із нібито засніженими вулицями команді довелося вдатися до різних випробуваних часом методів.

«Наприклад, збивали піну для ванни, а потім розсипали її. Якось зробили все це, зайшли до квартири (на іншу локацію, – Ред.), і випав сніг», – з посмішкою згадує курйозний випадок Тетяна Улько.

Також для допомоги в «організації позапланової зими» в кадрі задіяли пожежну техніку.

Про атмосферу на майданчику

Атмосфера на майданчику робоча, втім досить позитивна, розповідають учасники знімального процесу. Спільна справа ще більше згуртувала всю знімальну групу, а також акторський та режисерський цехи.

«Я із Сашком (Олександром Ітигіловим, – Ред) працюю вперше. Він чудовий і точно знає, що робить. Працювати з ним – одне задоволення», – ділиться враженнями Наталя Батрак.

«У нас чудова атмосфера на майданчику. Неймовірна знімальна група. У мене прекрасні партнери – Лєна Веліканова, Олексій Зубков. Зустрічають тут доброзичливо, гостинно. Чого ще можна бажати?», – доповнює колегу Юлія Такшина.

Про режисерські висновки

Режисер-постановник картини також досить схвально відгукується щодо роботи із акторським складом проєкту. І, говорячи про сценарій, відзначає, що на глядачів  очікує історія із хвацько закрученим сюжетом, інтрига в якому зберігатиметься аж до самої розв’язки.

«Зазвичай сюжетна лінія вибудована так, що під час перегляду серіалу все ж більш-менш зрозуміло, як переплетуться долі героїв у фіналі. Проте цього разу це дещо інакше», – підкреслює він.

***

Нагадаємо, зйомки 16-серійної детективної мелодрами «Врятувати Віру» розпочалися у лютому та триватимуть до кінця квітня поточного року.

Детальніше про знімальний процес, сценарії та акторський ансамбль проєкту  читайте в інтерв’ю з режисером-постановником серіалу Олександром Ітигіловим.

__________________________

«Врятувати Віру»

***

16 серій

Мелодрама

2021 р.

***

Автори сценарію: Лєна Лєвіна, Едуард Алієв

Режисер-постановник: Олександр Ітигілов

Оператор-постановник: Андрій Шкір

Художник-постановник: Іван Степаненко

Художник із костюмів: Ганна Крупницька

Художник із гриму: Альона Дубина

Виконавчі продюсери: Павло Карван, Світлана Карван

Лінійний продюсер: Артем Суліга

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Продюсери ТРК «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

 

Читайте також