Новини

«Грім серед ясного неба»: Про сюжет, акторський ансамбль і знімальний процес

7 Листопада 2021
{{ item.title }}

Восьмого листопада на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра 16-серійної мелодрами «Грім серед ясного неба». Повним циклом виробництва картини займалася «Кінокомпанія «Київтелефільм».

Режисером-постановником виступив Олександр Мохов.

Оператор-постановник – Андрій Шкір.

Художник-постановник – Віталій Шаматієнко.

Про сюжет

Кіноісторія оповідає про життя молодого чоловіка Олексія, для якого спроба захистити незнайомку від ґвалтівника обертається справжньою трагедією і приводить його на лаву підсудних, а згодом – і за грати. Вистояти і не зламатися під вантажем цього випробування йому допомагає лише підтримка матері і коханої дівчини Олесі, що обіцяла незважаючи ні на що дочекатися його на волі. Але її слова розходяться з діями, і вже незабаром вона виходить заміж за іншого – перспективнішого, на її погляд, хлопця.

Для Олексія, який нещодавно звільнився із в’язниці, ця новина стає нищівним ударом. Проте він навіть не здогадується, що попереду на нього чекає ще одне, не менш сильне, потрясіння, що безпосередньо стосується його сім’ї. Йому відкривається таємниця, обставини якої виводять його життя на новий віраж і примушують зіткнутися із серйозними викликами. Несподівано для самого себе він стає керівником великої компанії, і на додаток до цього отримує широке коло недоброзичливців серед новоспечених родичів, готових діяти так, аби серйозно насолити йому.

Волею випадку в цей період свого життя Олексій знову зустрічає Валю – ту саму незнайомку, через яку колись вплутався в бійку і потрапив у в’язницю. Проте дівчина поводиться так, ніби зовсім не знає, що саме йому вона зобов’язана порятунком, а, можливо, – і життям. Намагаючись зрозуміти її наміри і бачачи, що нею зацікавився його кращий друг – Ігор, він теж не квапиться розкривати їй усі карти, але в той же час все більше починає їй довіряти.

Про акторський ансамбль

Головну чоловічу роль в картині виконає відомий актор Олександр Константинов.

В образі дівчини головного героя, Олесі, глядачі побачать Ксенію Лук’янчикову, а в ролі Валі – Марину Митрофанову.

Гідну компанію в кадрі їм складуть також вподобані багатьма глядачам актори: Кирило Дицевич і Ірина Гришак, які зіграють в серіалі закохану пару.

Свого персонажа – Сергія – Кирило Дицевич називає дещо неоднозначним, і зазначає, що спочатку його, можливо, буде навіть складно зрозуміти. У перших серіях він з’явиться в образі розпещеного грошима і любов’ю хлопця. Проте з розвитком сюжету, говорить актор, його герой поступово мінятиметься.

«З людиною відбувається дуже цікава трансформація. Із такого – дещо «золотого хлопчика»  завдяки обставинам, дружині і братові, він перетворюється на чоловіка», – розповідає актор.

Соня – дружина Сергія, роль якої виконає Ірина Гришак, у свою чергу обеззброїть глядачів своєю ніжністю і здатністю любити попри все. Враховуючи примхливість героя, по сюжету у пари складаються дуже непрості взаємовідносини. І, перш ніж зрозуміти, яким шляхом кожному з них іти далі, разом їм доведеться здолати безліч перипетій, сварок і непорозумінь.

«Соня любляча, трепетна, ніжна, але при цьому вона знає собі ціну і розуміє, що є якась межа. І якщо Сергій перейде цю межу, то вона піде від нього. Що вона і пробує зробити кілька разів…», – ділиться подробицями актриса.

Друга головного героя – Ігоря – зіграє актор Василь Шмаков. Артист зізнається – роль досить цікава. Персонаж прописаний веселим, хорошим, добрим хлопцем. Проте, як і в усіх, у нього теж є свої скелети в шафі, що часом примушують його діяти врозріз своїм переконанням і здійснювати вчинки, що складно пояснити.

Акторський ансамбль картини також буде представлений такими відомими артистами, як Катерина Семенова, Вадим Андрєєв, Лариса Удовиченко, Володимир Стержаков, Марія Климова, Вахтанг Берідзе, Олександр Пашков, Олег Савкін, Андрій Тритенко, Анна Саліванчук та ін.

Про роботу над картиною

За словами творців картини, вона порадує глядачів не лише яскравим акторським складом, але також захопливим сюжетом і гідним візуальним рядом. Для зйомок серіалу були підібрані локації в межах Києва і Київської області. Частина декорацій була споруджена в павільйонах «Київтелефільма».

«Найяскравіша з них – це, звичайно ж, заміський будинок. Це наша основна локація. Ми зі свого боку, безумовно, постаралися додати там трохи краси. Внутрішній простір особливо не міняли. Цей будинок, в принципі, важко чимось доповнити, оскільки він такий один. А ось прилеглу до нього територію довелося трохи облагородити. Так співпало, що вона якраз знаходилася у стадії ремонту, і були нюанси, які необхідно було приховувати. Але все вийшло. Я бачив відзнятий матеріал – мені сподобалося. Можу сказати, що я задоволений своєю роботою», – говорить художник-постановник картини Віталій Шаматієнко.

Найбільш масштабними тут видалися роботи по відтворенню відповідного екстер’єру одразу для двох весільних церемоній, прописаних в сценарії. Одна з них – одруження персонажів, ролі яких виконають Кирило Дицевич та Ірина Гришак. Як зазначає голова художнього департаменту, майданчики постаралися декорувати в різних стилях – аж до відмінностей в такій традиційній атрибутиці, як весільні арки. Також були зроблені цікаві ходи з освітленням. Зокрема, спеціально для зйомок бенкету з нагоди весілля Сергія і Соні, встановлювалася лед-меблі та інші елементи декору з відповідною підсвіткою.

«Ми серйозно заморочилися з цього приводу. Буде ефектно. До речі, хочу сказати, що насправді територія там була невелика, і було важко показати масштаб (що передбачався сценарієм, – Ред.). Але, у тому числі завдяки нашим операторам, все вийшло. Створюється відчуття, що там дійсно маса народу і багато світла», – ділиться подробицями Віталій Шаматієнко.

«Ми дуже довго йшли до зйомок саме в цьому домі. Спочатку розглядався абсолютно інший варіант, але він не зовсім підійшов для роботи і ми почали зйомки на іншій локації. Проте від неї теж довелося відмовитися, оскільки там виникли неполадки з електрикою, а потім і зовсім сталася некомфортна ситуація з сусідами. В результаті у нас з’явився третій будинок, в якому ми і знімали нашу історію. І я хочу сказати, що переглядаючи матеріали із студії монтажу, ми зрозуміли, що він просто ідеальний. У нім усі по-новому «зацвіли», усі актори по-іншому розкрилися, з’явилося відчуття цілісності. Будинок доповнює артистів, а вони, у свою чергу, – його. Складається враження, що наші персонажі дійсно жили там довгий час», – доповнює другий режисер проекту Денис Корабльов.

Окрім котеджу, за його словами, була також чимала кількість інших цікавих локацій. Зокрема, є сцени, зняті на воді, на верхотурі, в лісі і т.д.

Про атмосферу на майданчику

Учасники знімального процесу також відмічають – упродовж усього знімального періоду на майданчику панувала творча дружня атмосфера.

«Це моя перша робота з Олександром Моховим і, сподіваюся, не остання, оскільки з ним було дуже цікаво працювати. Вже після завершення першого знімального дня у мене виникло стійке відчуття, що ми з ним знайомі багато років…», – говорить Василь Шмаков.

«Я не один раз працювала з «Київтелефільмом», і мені дуже подобається ця компанія. Тут настільки душевні, теплі, відкриті люди… Мені дуже легко працювалося на майданчику: і з режисером, і з партнерами, і з усією командою. І тому в останні знімальні дні хотілося просто подовжити це задоволення», – доповнює колегу актриса Марія Климова, що також зіграла в серіалі одну з ключових ролей.

***

Нагадаємо, зйомки серіалу «Грім серед ясного неба» проходили влітку поточного року.

Детальніше про знімальний процес, режисерський підхід до створення картини і акторський ансамбль серіалу читайте також в матеріалах:

Олександр Мохов про проект «Грім серед ясного неба»: У нас чудовий акторський склад

Денис Корабльов: «В серіалі «Грім серед ясного неба» буде відображена уся палітра життя»

Катерина Семенова: В компанії знімальної групи «Київтелефільма» почуваю себе як вдома

Вадим Андрєєв: Кіно – це свято

Марія Климова: Мені подобається грати стервозних героїнь

________________________________________

«Грім серед ясного неба»

***

16 серій

Мелодрама

2021 р.

***

Автори сценарію: Олена Арбузова, Анна Арбузова

Режисер-постановник: Олександр Мохов

Оператор-постановник: Андрій Шкір

Художник-постановник: Віталій Шаматієнко

Художник з костюмів: Ганна Крупницька

Художник з гриму: Олена Дубина

Лінійний продюсер: Артем Суліга

Виконавчий продюсер: Павло Карван

Продюсери ТРК «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Читайте також