Новини

Джеймс Тратас: Для мене акторство – це спосіб життя

7 Квітня 2021
{{ item.title }}

Команда постпродакшна «Кінокомпанії «Київтелефільм» активно працює над створенням 4-серійної мелодрами «Дім, де серце». Режисером-постановником картини став Сергій Щербин. А одну з головних чоловічих ролей у серіалі виконав литовський актор театру та кіно Джеймс Тратас.

Наші журналісти поговорили з ним про його акторську діяльність, професійні амбіції, а також про роботу над новою картиною.

Всі деталі – далі в інтерв’ю.

 – Джеймс, акторська діяльність для Вас – це професія або вже спосіб життя?

– Це справді вже спосіб життя. І сьогодні я навіть не уявляю, що може бути якось інакше. Звісно, маю ще мрії та режисерські амбіції. Проте це більше про майбутнє. Поки хочеться досягти всього можливого саме в акторській професії.

Акторство – це не лише гра на майданчику, але й регулярна робота над собою, що складається із занять спортом, читання книг тощо. Тобто – постійний розвиток. І саме це і є способом життя. Я гадаю, що актор завжди має перебувати в тонусі. І, чим у кращій формі (не лише фізичній) він перебуває, то більше має шансів отримати гарну роль.

– А чим для Вас визначається успіх в акторській професії?

– Я дуже амбіційний і прагну до цього, напевно, вже десять років. Я знав і злети, і падіння. Тому зараз я вже більш адекватно ставлюся до цього поняття. І розумію, що цих великих досягнень може і не статися, тому що все-таки від актора не все залежить. Стосовно нього постійно хтось приймає рішення: або продюсер, або режисер, або кастинг-директор.

Проте я готовий зробити дуже багато для досягнення вершин. І говорю про це не лише в контексті географії Литви, України, Росії, але й Заходу. Я вже мав успішні проєкти в Лондоні, Лос-Анджелесі. Потім, як я вже згадував, траплялися падіння… Проте я все-таки хочу колись туди знову повернутися.

– Ви сказали про режисерські амбіції. А яка для Вас ідеальна форма взаємодії режисера та актора на майданчику? Чи вважаєте Ви, що останнє слово завжди має бути за режисером або дозволяєте собі все ж обстоювати своє, акторське, прочитання тієї чи іншої сцени?

– Актор і режисер завжди мають перебувати у діалозі. Звісно, часом їх погляди на ту чи іншу сцену можуть істотно відрізнятися, проте режисер все-таки має бути таким третім оком, що бачить все з боку. Бути таким собі диригентом на знімальному майданчику.

Розуміючи, що актор фальшивить, він має сказати йому про це. Причому хороший режисер завжди настільки точний в своїх формулюваннях, що артисту відразу зрозуміло, що він робить щось не те. Тому, так, він – головна фігура. А в ідеалі загалом має бути авторитетом, якому вірить актор. Проте це вже, безумовно, найвищий ступінь. Це талант.

Трапляється і таке, що артисти зустрічають менш талановитих режисерів у роботі. І ось саме тоді і виникає багато суперечок. Я, припустімо, можу грати абсолютно різних персонажів. Чи то вони дивні, смішні тощо. Проте для мене головне, щоб їх дії були виправдані. Якщо режисер скаже мені зробити в кадрі певні визначені речі, пояснить, чому це необхідно, і я йому повірю, то потім я все це реалізую. Довірюся і зроблю. Але, якщо в мене виникнуть певні питання, і він не зможе пояснити, чому мій персонаж має вчинити саме так, як він просить, тоді мені вже буде дуже складно переключитися та  виконати це. Тому що я просто не віритиму в себе, в те, чому я це роблю і навіщо мій персонаж діє саме так. І це, звісно, вплине на акторську гру.

– Серіал «Дім, де серце», в якому Ви виконуєте головну чоловічу роль, режисував  Сергій Щербин. Як спрацювалися з ним?

– Дуже добре. Він робить деякі виправлення. І, гадаю, вони досить точні. Як я зрозумів, він монтуватиме відзнятий матеріал, тому чітко знав, які кадри йому потрібні. І це добре. Мені дуже подобається, коли так стається. Ідеальний варіант – коли режисер одночасно є ще й автором сценарію. Проте це, звісно, трапляється нечасто.

–   Про що, на Вашу думку, ця картина?

– Насамперед вона, звісно ж, про кохання. Проте в ній висвітлюються й інші важливі теми. Зокрема, питання досить поширеного в наших країнах економічного фактора. Коли, умовно кажучи, в суспільстві є дуже заможні люди і менш успішні. І в цій історії присутній красивий задум, що свідчить про те, що хоч люди начебто і з «різних світів», вони все одно можуть порозумітися…

Мені подобається сценарій, із яким ми працювали. Це дещо нове для мене. Зазвичай я граю якихось крутих хлопців або бандитів, а цього разу, незважаючи на те, що мій герой – теж успішний молодий чоловік, я можу як актор показати ще й зворушливий, ніжний його бік…

– До того ж Ваш персонаж не такий простий, як може здаватися на перший погляд. І насправді є дуже сильною особистістю, яка домоглася висот всупереч особистій драмі, що сталася в його житті…

– Так-так, я про це і говорю. Він справді зумів піднятися, що називається, із самого дна. І це дуже гарний посил для людей, які мріють сягнути вершин (в тому числі матеріальних) у житті. Дивлячись на нього, розумієш, що все в цьому світі можливо. Необхідно лише докласти зусиль та повірити в себе. І водночас, звісно, залишатися гарною людиною.

– Ваша основна партнерша на майданчику в цьому проєкті – акторка Анастасія Крилова. Ви вперше працювали разом або вже мали досвід спільних зйомок? Як склалися робочі взаємини?

– Ми не були знайомі до зйомок цього серіалу. Але хочу сказати, що на цьому проєкті був чудовий кастинг. Наприклад, читаючи опис свого персонажа, інколи мені здавалося, що це справді написано про мене. Зокрема, герой, якого я граю, такий самий спортивний молодий чоловік, котрий, як і я, любить заняття в спортзалі тощо.

Щодо Анастасії, хочу сказати, коли я її вперше побачив, зрозумів, що, читаючи сценарій, саме так собі і уявляв героїню, яку вона зіграла в цій картині – настільки  точне потрапляння в типаж. І як акторка вона дуже добре справлялася з завданнями та прекрасно виглядала в кадрі. Я їй навіть говорив, що вона таким чином просто «краде» сцени, оскільки всі дивитимуться тільки на неї (Сміється, – Ред.)…

– Чим, на Ваш погляд, серіал «Дім, де серце» зацікавить глядацьку аудиторію?

– Це дуже добра історія, яка однозначно змусить посміхнутися кожного глядача. А це саме те, чого нам так бракує зараз, зважаючи на події, що відбуваються у світі, пов’язані з пандемією та різними політичними проблемами. Мені здається, люди втомилися від цього і хочуть чогось легкого та світлого. І наша картина якраз транслює це.

***

Нагадаємо, зйомки серіалу «Дім, де серце» тривали в Києві та Київській області протягом лютого 2021 року. Над виробництвом картини «Кінокомпанія «Київтелефільм» працює на замовлення телеканалу «Україна».

Детальніше про знімальний процес читайте в матеріалі: «ТОП-3 цікавих фактів про зйомки т/с «Дім, де серце», а також в інтерв’ю з виконавицею головної ролі – акторкою Анастасією Криловою.

__________________________________________

«Дім, де серце»

***

4 серії

Мелодрама

2021 р.

***

Автор сценарію: Яна Романенко

Режисер-постановник: Сергій Щербин

Оператор-постановник: Артем Козирєв

Художник-постановник: Олександр Уколов

Художник із костюмів: Тетяна Зубарєва

Художник із гриму: Ірина Бойцова

Директор групи: Артем Суліга

Виконавчі продюсери: Павло Карван, Світлана Карван

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Продюсери телеканалу «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

 

Читайте також