Новини

Анна Міклош про зйомки серіалу «Помилки молодості»: Так весело мені не було на жодному знімальному майданчику

31 Березня 2021
{{ item.title }}

На телеканалі «Україна» відбулася прем’єра гостросюжетної 4-серійної мелодрами «Помилки молодості». Повний цикл виробництва картини здійснювала команда «Кінокомпанії «Київтелефільм».

В основі сценарію серіалу – історія двох подруг, які виросли в дитячому будинку. Одну з яких зіграла відома акторка Анна Міклош, яка полюбилася глядачам.

Нашим журналістам вдалося зустрітися з нею та поговорити про особливості акторської професії та роботу в новому проєкті.

Детальніше – далі в матеріалі.

– Анна, чим для Вас є кожна нова роль?

–  Мені б хотілося, щоб кожна нова роль для мене була викликом, являла собою щось нове і ставала ще одним кроком вперед. Адже часом актори потрапляють у пастку одного образу та змушені тривалий час тупцювати на місці, без можливості проявити інші грані свого таланту. Я цього побоювалася в своїй роботі. І тому в кадрі завжди  намагалася бути різною. Це був мій професійний план, якого я дотримувалася. І, здається, він спрацював.

До того ж для мене є досить важливим, щоб кожна роль була певним уроком. І добре, що у моєму акторському житті поки все складається саме так. Персонажі, яких я граю, завжди відкривають для мене дещо нове. Мені цікаво вивчати їх, аналізувати їх рішення та вчинки. І, ґрунтуючись на цьому, віднаходити саме їх спектр емоцій та переживань, що кардинально відрізняються від мого.

– А як вдається знаходити ці «внутрішні важелі», що дозволяють відокремлювати та «перемикати» почуття та емоції героїнь, яких Ви граєте, та Ваші – особисті?

– Всі ці техніки закладені в акторській професії. Існують певні правила, за якими вибудовується персонаж та загалом хід ролі. Також для надання своїм героїням якихось нових, не властивих мені, якостей я намагаюсь підходити до цього процесу з погляду психології. Мені дуже цікавий цей напрям. Занурення в нього допомагає краще розуміти особливості інших людей і потім проєкціювати це на персонажів.

– Що впливає на Ваше рішення щодо участі в певному проєкті?

–  Насамперед для мене важливо, хто режисируватиме картину. Наприклад, режисером-постановником серіалу «Помилки молодості» був Сергій Щербин. До зйомок цього проєкту ми вже працювали разом і зрозуміли, що нам подобається творити разом, ми маємо обопільну професійну симпатію. Мені до вподоби його режисерський підхід, йому – моя акторська робота. Це вкрай важливо і налаштовує на правильну творчу хвилю.

Ще одним ключовим моментом, звісно, є історія, що закладається в основу сюжету серіалу. Те, як вибудована драматургія. У нашому конкретному випадку вона дуже непроста. Тому відразу мене зацікавила.

І третім фактором, мабуть, є розуміння, що завдяки проєкту ти збагатієш на один життєвий досвід. Мені цікаво братися до роботи над картиною та персонажами, які не до кінця зрозумілі для мене та потребують глибокого пророблення.

– А що для Вас найважливіше на знімальному майданчику?

– Я належу до тієї категорії акторів, які налаштовуються на роботу від майданчика. Не знаю, наскільки це правильно, але те, як піде роль, у мене справді значною мірою  залежить від того, з ким я працюю. Я заряджаюся від людей і атмосфери навколо. Якщо вона дружня, я можу дозволити собі відпустити ситуацію, морально розслабитися та просто творити. Саме в такі моменти завжди вдається створити щось цікаве, привнести в образ свого персонажа щось незвичне.

Зі знімальною групою «Київтелефільму», що знімала серіал «Помилки молодості», ми вже неодноразово працювали разом. Деяких людей із цієї команди я знаю близько  десяти років, і у нас склалися дуже гарні взаємини. Тому мені допомагав сам факт їх перебування поруч.

– Чим Вам запам’ятався проєкт «Помилки молодості»?

– Ви знаєте, я ніколи так багато не сміялася на майданчику, як під час зйомок цього серіалу. Незважаючи на те, що в кадрі моїй героїні необхідно було дуже багато плакати, у перервах між сценами мені було неймовірно весело. І значною мірою це все завдяки моїм чудовим партнерам – Олексію Зубкову та Єві Серебренніковій. Ми часом настільки сильно сміялися, що було навіть складно налаштуватися на серйозну сцену. І, мабуть, саме ця чудова атмосфера найбільше закарбувалася в моїй пам’яті.

До того ж я вдячна долі за знайомство з Євою. Вона дивовижна піднесена людина, що вміє будь-яку ситуацію сприймати з гумором. Це чудова якість, якій мені б хотілось в неї навчитися.

– Як Вам далася роль, яку Ви зіграли в цьому серіалі?

– Чесно зізнаюсь, після закінчення зйомок я вимовила фразу: «Як же я втомилася плакати». Сюжетна лінія моєї героїні дуже драматична, тому протягом всього знімального періоду було присутнє певне емоційне напруження.

На екрані епізод, в якому актор плаче, може тривати близько трьох секунд, проте під час роботи на майданчику може статися так, що тобі доведеться це робити понад годину поспіль. А  людина ж все одно має певний фізико-психологічний ліміт, після досягнення якого організм починає «вимагати» перерви. Але ти не можеш собі її дозволити, поки не буде знято сцену. Я завжди справлялася з такими завданнями. Проте ця роль настільки емоційно насичена, що спочатку навіть промайнуло – як я ще більше зможу качнути свій акторський механізм? Втім, все вийшло.

Єдине, дещо боюсь втоми від таких сюжетних ліній. Можливо, якось скажу собі: «Досить трагедій. Хочу грати лише комедійних персонажів». Але поки я цього не вирішила. І роль у серіалі «Помилки молодості» мене теж не підвела до цієї межі.

– Чим цікава героїня, яку Ви зіграли в цій картині?

– Моя героїня Ніна здолала непростий шлях. Вчинена нею зрада запустила низку подій, що скалічили життя її близькій подрузі. І, усвідомлюючи це, вона довгими роками жила з обтяжуючим почуттям непокутуваної провини. А це тяжке випробування для кожної людини.

Тому я дуже сподіваюсь, що доля мого персонажа допоможе людям поглянути на зраду з боку та зрозуміти, до чого вона може призвести.

– А чого, на Вашу думку, картина навчає глядача?

– Гадаю, – вмінню прощати. Зокрема і самого себе. Хоч часом це робити складніше, ніж вибачити когось іншого. Але необхідно прагнути до цього. Відпущені образи звільняють і дозволяють нарешті розправити «крила».

***

Нагадаємо, виробництво 4-серійної мелодрами  «Помилки молодості»  «Кінокомпанія «Київтелефільм» здійснювала на замовлення телеканалу «Україна».

Детальніше про зйомки картини можна прочитати в репортажі: «Елементи роуд-муві та мототрюки: Деталі зі зйомок серіалу «Помилки молодості», а також в інтерв’ю з режисером-постановником серіалу Сергієм Щербиним та виконавицею однієї з головних ролей – акторкою Євою Серебренніковою.

____________________________

«Помилки молодості»

***

4 серії

Мелодрама

2021 р.

***

Автор сценарію: Рауф Кубаєв

Режисер-постановник: Сергій Щербин

Оператор-постановник: Артем Козирєв

Художник-постановник: Олександр Уколов

Художник із костюмів: Тетяна Зубарєва

Художник із гриму: Ірина Бойцова

Виконавчі продюсери: Павло Карван, Світлана Карван

Лінійний продюсер: Артем Сулига

Генеральний продюсер: Валентин Опалєв

Продюсери ТРК «Україна»: Вікторія Корогод, Ірина Черняк

 

 

 

Читайте також