Біографія

Актор, режисер, сценарист, продюсер
Засновник і Генеральний продюсер компанії «Київтелефільм»
Академік Української Телевізійної Академії
Член Гільдії продюсерів України
Член Асоціації теле і кінопродюсерів
Член Академії Російського телебачення
Член Гільдії продюсерів Росії

Народився 4 липня 1958 року в місті Котовськ Одеської області.
Закінчив Одеський політехнічний інститут. У роки навчання – актор Одеського студентського театру мініатюр, учасник телевізійної передачі «Веселі хлоп`ята».
Після закінчення інституту працював в атомній енергетиці, ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, брав участь в ліквідації наслідків землетрусів у Спітаку і Ленінакані.
На телебаченні з 1989 року. Стояв біля витоків створення кабельного телебачення в СРСР (створив перше в УРСР кабельне телебачення в м.Славутич).
Одним із засновників Телеканалу СТБ був ЗАТ «Міжнародний медіа центр». Частиною команди, яка здійснювала поточний менеджемент ЗАТ «Міжнародний медіа центр», з 1997 року на посаді комерційного директора був Валентин Опалєв.
Саме за часів співпраці з Валентином Опалєвим, Телеканал СТБ вперше вийшов в ефір 2 червня 1997 року. Канал став відомий новинними випусками «Вікна», гумористичним «Шоу довгоносиків», хіт-фабрикою «Шиш», програмою «КІН» (новини культури), «Про кіно», «Cinemateka», «Імпреза», ток-шоу Марії Бурмаки, аналітичною програмою Миколи Княжицького «Вікна-тижневик», авторською програмою Віталія Портникова «Персона» і ін.
З 1997 року Валентин Опалєв, будучи віце-президентом ЗАТ «Міжнародний Медіа Центр СТБ», заклав фундамент для розвитку політики заохочення соціальних ініціатив.
З 1994 по 2000 роки – створив і очолював компанію «ПРО TV».
З 1996 по 1997 роки – генеральний директор українського Телеканалу «СТБ».
З 2000 по 2005 роки – генеральний директор творчого об’єднання «МАМАДУ» (популярні ситкоми «Повне Мамаду», «Комедійний квартет» і ін.).
З 2006 року – Генеральний продюсер Групи компаній «Київтелефільм».
Продюсерські роботи Валентина Опалєва регулярно входять в число найпопулярніших програм українських і зарубіжних телеканалів. Так, серіал «Братани» став найпопулярнішим серіалом за підсумками 2009 року на телеканалі «НТВ» (Росія).

ПРИЗИ І НАГОРОДИ
2008 – Спеціальний приз імені мецената Марії Тенишевой «За ідею і втілення проекту «Актор-режисер» на Першому Всеросійському кінофестивалі «Золотий фенікс» (Смоленськ, 3 жовтня 2008).
2011 – Російська національна телевізійна премія «ТЕФІ» в номінації «Кращий телевізійний художній серіал – телероман / теленовела» – т / с «Єфросинія. Продовження».
2013 – Переможець конкурсу в категорії «Кращий телевізійний серіал (більше 10 серій)» Національної премії в галузі кінематографії “Золотий Орел” – т / с «Мар’їн гай». 2013 – Лауреат Премії «Кращий телероман» Асоціації продюсерів Кіно і Телебачення – т / с «Єфросинія. Тайгова любов».
2014 року – Російська національна телевізійна премія «ТЕФІ» в номінації «Теленовела» – т / с «Поки станиця спить». Продюсерські роботи Валентина Опалєва також неодноразово відзначені на фестивалях:
52-ий Телевізійний фестиваль у Монте-Карло (Монако): повнометражний фільм «Єльцин. Три дня в серпні» номінований як найкращий ТВ-фільм і за кращу режисуру;

Міжнародний фестиваль DetectiveFEST: т / с «Братани», х / ф «Бомжиха», х / ф «Головний доказ»;
Міжнародний телекінофорум «Разом»: х / ф «Бомжиха», х / ф «Головний доказ», х / ф «Клінч»;
«Золотий фенікс»: х / ф «Жіноча дружба», х / ф «Лєра», х / ф «Пісочний дощ»;
Бердянський міжнародний кінофестиваль: х / ф «Одинак» та інші.